Beskidy pod okiem drona

Mundurowi z Kobiernic i Kóz, wspólnie ze strażnikami leśnymi, przeprowadzili w ostatnią niedzielę działania „Bezpieczna jesień 2021”. Miały one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi i wandalizmowi. Mundurowi wykorzystali w nich policyjnego drona.

Działania prowadzone były na terenie Beskidu Małego. Policjanci, strażnicy leśni i strazacy ochotnicy patrolowali tereny leśne, okolice szlaków turystycznych i dróg technicznych. Ich celem było ukaranie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających między innemu na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, rozjeżdżaniu ścieżek pieszych motocyklami crossowymi i quadami oraz tak zwanemu szkodnictwu leśnemu. Policjanci i strażnicy leśnicy już od kilku lat prowadzą wspólne działania, patrolując śląskie pasma Beskidów. Policjanci i strażnicy leśni zwracali też uwagę na turystów z psami i sprawdzali, czy czworonogi są właściwie prowadzone i nie zagrażają innym turystom oraz, czy turyści nie zaśmiecają szlaków i miejsc odpoczynku. Stróże prawa wykorzystali podczas działań policyjnego drona, znajdującego się na wyposażeniu mundurowych z bielskiej komendy. Mundurowi podpowiadali także napotkanym turystom wybór właściwego szlaku i uczulali na przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznej turystyki górskiej.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.