Seniorze nie daj się oszukać

Dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej spotkał się z seniorami. Spotkanie odbyło się w Domu dziennego pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych przy ulicy Sterniczej. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo osób starszych. Mundurowy przestrzegał przed oszustami oraz przypomniał o tym, jak ważne jest w porze jesienno-zimowej używanie solidnych elementów odblaskowych.

Dzielnicowy sierż. szt. Wojciech Klimczak przekazał seniorom cenne wskazówki o właściwym zabezpieczeniu mienia przed kradzieżą. Podawał praktyczne wskazówki dotyczące przechowywania gotówki i kosztowności, właściwego zabezpieczenia mieszkania i dobytku. Wyjaśniał, jak należy postępować, by nie paść ofiarą oszustów działających, tzw. metodą na wnuczka lub policjanta. Omówił także metody działania oszustów podających się za pracowników spółdzielni, hydraulików i listonoszy czy sprzedawców mediów, którzy podstępnie wchodzą i plądrują mieszkania z pieniędzy i innych rzeczy wartościowych. Mówił też o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zagrożeniach komunikacyjnych w porze wieczorowo-nocnej zachęcając do korzystania z solidnych elementów odblaskowych. W trakcie spotkania policjant zachęcał do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”. Słuchacze otrzymali broszury informacyjne „Bezpieczeństwo trzeciego wieku” oraz opaski odblaskowe „Razem Bezpiecznie”.

Bezpieczeństwo seniorów jest niezmiennie aktualnym tematem, ponieważ jest to grupa społeczna, która często znajduje się na celowniku oszustów. W trakcie spotkania każdy z uczestników mógł zadawać pytania, podzielić się swoimi spostrzeżeniami czy wyrazić swoją opinię na temat bezpieczeństwa w okolicy miejsca swojego zamieszkania.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.