Czas odwiedzić Wapienicę

Już dziś, 17 października, odbędzie się kolejna ciekawa wycieczka zorganizowana przez Stowarzyszenia Olszówka – tym razem po zakątkach górnej Wapienicy poprowadzi Wiesław Dziubek, wapieniczanin i miłośnik lokalnej historii.

Oprowadzający przedstawi lokalną historię sprzed lat i zaprezentuje wiele archiwalnych fotografii, m.in. budynków, które dawno już nie istnieją. Wycieczka odbywać się będzie po terenie płaskim, obejmować będzie w sumie kilkanaście miejsc. Start o godzinie 10.00.

Jak informują organizatorzy, będzie można zobaczyć zachowane ślady po obiektach przemysłowych nawet sprzed 180. Uczestnicy wycieczki dowiedzą się również m.in., gdzie spotykali się mieszkańcy Wapienicy i jak spędzali wolny czas, gdzie można było zagrać w kręgle oraz skąd czerpano krystalicznie czystą wodę do tutejszego, popularnego basenu. Będzie można poznać wiele ciekawostek, m.in. którędy przebiegał dawny szlak przemytników soli oraz jakie tajemnice skrywa góra Palenica.

Obowiązuje ubiór terenowy, szczególnie obuwie.

Więcej informacji: www.facebook.com/StowarzyszenieOlszowka

Obowiązują limity uczestników i zapisy przez e-mail: stowarzyszenieolszowka@gmail.com lub sms: tel. 693315998. Organizatorzy proszą o podanie imienia i nazwiska oraz której wycieczki dotyczy zgłoszenie (trzeba podać jej datę). Uczestnikami mogą być tylko osoby, które dostaną potwierdzenie zawierające informacje o miejscu zbiórki. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Wycieczki są bezpłatne. Dofinansowanie – gmina Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Olszówka ze środków pochodzących z 1 proc. odpisu z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Patronat – Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne. Na wycieczkę zapraszają Jacek Zachara i Jakub Krajewski.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.