Projekt „Dbam o dziecko” będzie kontynuowany

W trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Grupą Kęty i Fundacją Biegniemy z Mają, przygotował projekt Dbam o dziecko z programem działań promocyjno-edukacyjnych adresowanych do rodziców i opiekunów.

Specjalnie na tę okazję wydana została książeczka edukacyjna z materiałem merytorycznym przygotowanym przez lek. med. Dorotę Stachowicz, Fundację Biegniemy z Mają oraz Fundację MUVVE. Opracowanie zawiera m.in. ćwiczenia i podpowiedzi: w jaki sposób obserwować dziecko pod kątem zdrowia psychicznego, na co zwracać uwagę, co może zaniepokoić w zachowaniu młodej osoby, jak sobie radzić w niepojącej rodzica czy opiekuna sytuacji itp. 

Projekt Dbam o dziecko zainaugurowano 4 września 2021 roku podczas Dni Bielska-Białej w Parku Słowackiego. Stoisko projektu Dbam o dziecko cieszyło się dużym zainteresowaniem podczas corocznej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Biegniemy z Mają 18-19 września oraz 2 października w czasie pikniku rodzinnego Moja siła to rodzina zorganizowanego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Osoby odwiedzające punkt projektu Dbam o dziecko zwracały uwagę na konieczność poruszania tematyki zdrowia psychicznego młodych osób w kontekście problemów związanych z ograniczeniami podczas trwającej pandemii koronawirusa. 

Działania związane z projektem Dbam o dziecko będą kontynuowane. Grupa Kęty S.A. dziękuje partnerom projektu za zaangażowanie.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.