Jesienny Festyn Kóniakowianów udany

Późny, jesienny termin nie zaszkodził atmosferze V Festynu Kóniakowianów, który przy wspaniałej pogodzie odbył się w Koniakowie w Dniu Edukacji Narodowej.

Impreza realizowana ze środków funduszu sołeckiego Sołectwa Koniaków oraz budżetu Gminy Istebna miała sportowo-rekreacyjny charakter. 

Zamiar organizatorów, aby zintegrować środowiska związane ze szkołami w Koniakowie Centrum i Rastoce udał się znakomicie a związane z aurą obawy nie potwierdziły się.

W ramach Festynu zorganizowano dla grup uczniów z obu szkół grę terenową – podchody, które zakończyły się strzelaniem z łuku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Koniakowie Rastoce. Tam również na przyszkolnym boisku rozegrano stojący na wysokim poziomie sportowym mecz drużyn miesznych z obu szkół.

Uczestnicy części sportowej z obu szkół otrzymali ufundowany z funduszu sołeckiego sprzęt sportowy, który wręczył inicjator i główny organizator wydarzenia – sołtys Koniakowa Jan Gazur.

Część zaplanowanych na ten dzień wydarzeń miała miejsce przy Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie Centrum, gdzie na dzieci czekały dmuchańce i wata cukrowa.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia – zarówno w Koniakowie Centrum jak i Rastoce – otrzymali poczęstunek w postaci pysznej kiełbaski z dodatkami.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.