Bohúňova Paleta

Rozumienie świata poprzez sztukę – to temat Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Bohúňova Paleta, który już po raz kolejny organizuje Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej wraz ze Szkołą Artystyczną w Dolnym Kubinie na Słowacji.

Celem konkursu są subiektywne wypowiedzi artystyczne uczniów, na podstawie obserwacji rzeczywistości, i budowanie głębszych relacji z otoczeniem – piszą w zaproszeniu do udziału w konkursie Bohúňova Paleta jego organizatorzy. – Sztuka odsłania nam wiedzę o świecie i o nas samych w sposób, którego często nie potrafimy nazwać – przez odkrywanie tajników sztuki, szukanie odpowiedzi na pytania o ludzką egzystencję, które zawarte są w twórczości artystycznej.

W konkursie mogą brać udział autorzy w wieku od 4 do 20 lat – z przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, plastycznych średnich, techników dowolnego typu, z kółek i ognisk plastycznych, domów kultury oraz indywidualnie. Ich prace będą oceniane przez międzynarodowe jury w kategoriach: do 7 lat, do 11 lat, do 15 lat, do 20 lat.

Prace – w dowolnym formacie, wykorzystujące takie techniki, jak: malarstwo, grafika, rysunek, techniki różne (z użyciem różnych eksperymentalnych materiałów), fotografia, grafika komputerowa, prace przestrzenne – należy złożyć do 30 października 2021 r.  Na zwycięzców czekają dyplomy w złotych, srebrnych i brązowych pasmach oraz wyróżnienia.

Szczegółowe informacje i regulamin.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.