Nauczyciel: zawód czy misja?

12 października w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyły się oficjalne obchody Dnia Edukacji Narodowej przypadającego 14 października. Najlepszym nauczycielom wręczono nagrody prezydenta miasta.

143 pracowników oświaty ze stolicy Podbeskidzia otrzymało nagrody prezydenta Bielska-Białej. W imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego nagrody wręczył zastępca prezydenta Piotr Kucia. W uroczystości udział wzięli także przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Janusz Okrzesik oraz radny Marcin Litwin.

Pierwsze znane imiona nauczycieli pochodzą ze starożytnej Grecji. Przez wieki wiele się zmieniało: nazwy przedmiotów, warsztat dydaktyczny i całe otoczenie związane z oświatą. Ciągle jednak stawiane jest pytanie, czy nauczyciel to zawód, czy misja, wybór, czy też powołanie? Ja uważam, że jest to misja społeczna połączona z powołaniem, która wymaga wiedzy i umiejętności prowadzenia procesu dydaktycznego, wychowawczego, ale również odpowiedzialności za ucznia przed rodzicem. W dniu nadchodzącego waszego święta – w imieniu własnym i prezydenta Jarosława Klimaszewskiego – dziękuję wam za wasze zaangażowanie, kreatywność i wyniki waszych uczniów. Życzę również osobistego spełnienia i tego, by uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach – mówił zastępca prezydenta Piotr Kucia.

Obecny na spotkaniu dyrektor delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty Tomasz Kowalik wręczył bielskim nauczycielom nagrody kuratora oświaty.  

Prezentem na Dzień Nauczyciela od Teatru Polskiego był spektakl poświęcony postaci Kaliny Jędrusik, pt. Wyspa Kalina.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.