Miejski Zarząd Dróg dopuścił możliwość zawracania na skrzyżowaniu ulicy Cieszyńskiej z ul. Stanisława Skrzydlewskiego. Manewr mogą wykonywać pojazdy o masie do 3,5 tony.

O wprowadzenie możliwości zawracania na tym skrzyżowaniu wnioskowali okoliczni mieszkańcy oraz działkowicze dojeżdżający do znajdujących się w pobliżu ogródków. Stosowne znaki drogowe, z obydwu głównych kierunków, umieszczono przed dojazdem do skrzyżowania. Informują o możliwości zawracania z wyłączeniem pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony.

Wykonanie manewru w tym miejscu pozwala kierowcom skrócić drogę o kilkaset metrów. Nie muszą bowiem jechać do najbliższych rond, które dotąd jako jedyne dawały możliwość zawrócenia.

Dopuszczenie zawracania w tym miejscu poprzedziła pełna procedura zmiany organizacji ruchu, którą zatwierdziła policja oraz Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.  

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.