Kartka dla powstańca

W szóstej edycji ogólnopolskiej akcji BohaterON – włącz historię! jak co roku we wrześniu wzięli udział uczniowie klas ósmych oraz licealnych Dwujęzycznych Szkół im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz propagowanie wiedzy o tym zrywie i historii Polski XX wieku, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

W ramach akcji w szkole przeprowadzone zostały godziny wychowawcze wypełnione archiwalnymi nagraniami z powstania oraz dźwiękami powstańczych utworów. Uczniowie Kopalińskiego wykonali też kilkadziesiąt kartek i laurek, które trafią do powstańców – to jeden z elementów akcji BohaterON – włącz historię!  

W tym roku po raz kolejny, zdecydowaliśmy wysłać Kartkę dla powstańca. Dla naszej społeczności jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ pozwala przypomnieć o historii, a także poznać opowieści uczestników powstania. Mamy nadzieję, że kolejne edycje przyniosą nam tyle samo radości, a jednocześnie pozwolą uczcić poświęcenie powstańców, którzy wciąż są wśród nas – mówili Hania, Gosia, Kacper, Milena, Laura z 2B LO.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.