Dzień Edukacji Narodowej w powiecie bielskim

W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej wyróżniono nauczycieli. 

Zdrowia i końca pandemii, oby wróciła normalność na którą kiedyś tak narzekaliśmy– takie życzenia najczęściej było słychać na spotkaniu z okazji powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej wyróżniono pracowników oświaty.

Za nami trudny czas. Trzecia fala pandemii COVID-19 dała nam się mocno we znaki. Wy, jak nikt inny odczuliście tą rzeczywistość. Patrząc jednak na wyniki tegorocznych matur, nie mamy czego się wstydzić – nauczycielom dziękował starosta Andrzej Płonka. 25 nauczycieli zostało wyróżnionych finansową Nagrodą Starosty. Akty nadania na nauczyciela mianowanego odebrały 3 osoby.

Żyliśmy i żyjemy w totalnym kryzysie, w którym próbujemy sobie poradzić. Najtrudniej było na początku – to było zaskoczenie, jak wojna. Teraz już sobie z tym radzimy, ale trzeba liczyć się z konsekwencjami. Może nie wszyscy zdają sobie z tego jeszcze sprawę, że ta sytuacja mocno nas pogruchotała psychicznie – mówi Jan Bieroński, dyrektor czechowickiego „ogólniaka”.

Jak mówiła Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu, powiat bielski jest specyficzny, ponieważ ma do zaoferowania młodzieży każdy rodzaj szkoły pod kątem ich zainteresowań i potrzeb. – Mamy też szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, dom wczasów dziecięcych i poradnię psychologiczno-pedagogiczną – mówiła Dorota Nikiel, odpowiedzialna za oświatę w powiecie.

Powiat Bielski jest organem prowadzącym dla 4 szkół ponadpodstawowych: Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach, Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach oraz Powiatowego Zespołu Placówek- Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk oraz placówek oświatowych: Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Art.” W Czechowicach-Dziedzicach, Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.