Aktor Teatru Lalek Banialuka – Ziemowit Ptaszkowski otrzymał wyróżnienie aktorskie za tytułową rolę Augustusa w spektaklu wg Hermana Hessego na 30. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu.

W dniach 3-4 października zespół bielskiego Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana zaprezentował spektakl Augustus Hermana Hessego w reżyserii Jacka Popławskiego dla publiczności 30. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek na scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki. W tym roku odbyła się jubileuszowa edycja festiwalu, która zgromadziła najlepsze teatry lalek z całego kraju.

Przejmująca i wielowymiarowa kreacja głównego bohatera spektaklu Augustus, który od początku swojego istnienia przeżywa rozterki i zmaga się z życzeniem matki, by był kochany przez wszystkich, przyniosła Ziemowitowi Ptaszkowskiemu wyróżnienie aktorskie w Opolu. Aktor podjął się niezwykle trudnego zadania ukazania wnętrza granej przez siebie postaci i przemiany, która w nim zachodzi. Zostało to dostrzeżone i wyróżnione przez jury 30. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu, w skład którego weszli – Justyna Łagowska (przewodnicząca), Marcin Mirowski, Bożena Sawicka, Jacek Sieradzki i Marcin Wierzchowski.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.