Udane zakończenie sezonu biegaczy amatorów

Rozegrane w Cichem dwudniowe zawody nartorolkowe zakończyły tegoroczny cykl „Vexa Skiroll Tour”, w którym tradycyjnie wiele do powiedzenia mieli nasi biegacze amatorzy.

W pierwszym dniu imprezy pod nazwą „Bachledówka Uphill” rozegrano biegi na dystansie 10 km.W stylu dowolnym trzech naszych  biegaczy stanęło na podium w kategoriach wiekowych. W kategorii M 50-59 pierwszy był Jan Łacek z Jaworzynki zaś Józef Michałek z Istebnej zajął trzecie miejsce. Z kolei w kategorii M 40-49 na drugim stopniu podium stanął Leszek Malyjurek z Jaworzynki.

W rywalizacji stylem klasycznym trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Grzegorz Legierski z Koniakowa, a uzyskany wynik był najlepszym rezultatem w kategorii M 50-59.

W drugim dniu rywalizacja toczyła się na dystansie 9 km.Podobnie jak dzień wcześniej Jan Łacek wygrał swoją kategorię wiekową zaś Leszek Małyjurek był drugi. Również Grzegorz Legierski powtórzył swoje osiągnięcia z dnia poprzedniego zajmując w stylu klasycznym trzecie miejsce w Open i pierwsze w kategorii wiekowej.

W końcowej klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Classic nasi zawodnicy zajęli następujace miejsca:

  • Jan Łacek – styl dowolny – 4 w Open i 1 w kategorii M 50-59
  • Józef Michałek – styl dowolny – 6 w Open i 3 w kategorii M 50-59
  • Leszek Małyjurek – styl dowolny – 8 w Open i 2 w kategorii M 40-49
  • Grzegorz Legierski – styl klasyczny – 2 w Open i 1 w kategorii M 50-59

Wszyscy nasi zawodnicy startują w barwach Teamu nabiegowkach.pl, który w klasyfikacji drużynowej cyklu zajął drugie miejsce.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.