Lubią żyć i pomagać

Już po raz trzeci Urząd Miejski w Bielsku-Białej zorganizował konkurs na najaktywniejszego seniora. Tytuł Aktywnego Seniora Roku 2021 otrzymała Lilianna Zarębińska ze Stowarzyszenia Akademia Seniora. – Nie da się działać dla ludzi bez ludzi – mówi laureatka.

7 października w sali sesyjnej Ratusza odbyło się podsumowanie konkursu pt. Aktywny Senior Roku 2021, którego głównym celem jest propagowanie aktywności seniorów poprzez docenienie liderów i osób, które organizują życie społeczno-kulturalne na terenie stolicy Podbeskidzia dla osób wcześniej urodzonych. W uroczystości udział wzięli zastępca prezydenta Piotr Kucia, przewodnicząca Rady Seniorów w Bielsku-Białej Elżbieta Rosińska i przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Miejskiej Karol Markowski.

W imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego zgromadzonych witał Piotr Kucia.

Każdy dzień przynosi nam nowe wyzwania. Bywają one różne, lecz za każdym razem wymagają zaangażowania. Dlatego jest mi niezwykle miło, że dzisiaj mogą spotkać się z aktywnymi i zaangażowanymi seniorami. Ludźmi, którzy w codziennym życiu potrafią nie tylko znaleźć czas, ale podjąć każdą inicjatywę i doprowadzić ją do końca, działając z pasją i społecznie. To jest budujące i niezwykle ważne – podkreślał zastępca prezydenta.

Spośród 11 zgłoszonych kandydatów kapituła konkursu obdarzyła zaszczytnym tytułem Aktywny Senior Roku 2021 Liliannę Zarębińską ze Stowarzyszenia Akademia Seniora.Laureatka ma 70 lat, od 2012 roku jest aktywną działaczką Akademii Seniora, a od 2016 r. przewodniczącą zarządu. Od lat poświęca swój czas i energię pracy społecznej na rzecz seniorów mieszkających w Bielsku-Białej. Jest inicjatorką i pomysłodawczynią wielu wydarzeń, w tym międzynarodowych i międzypokoleniowych dni seniora w naszym mieście. Pani Lilianna jest osobą kreatywną i otwartą. Członkowie stowarzyszenia zawsze mogą na nią liczyć. Pomimo pandemii starała się aktywizować seniorów zawsze wtedy, kiedy pojawiała się taka możliwość. Dzięki jej determinacji seniorzy przetrwali ubiegłoroczne i tegoroczne lockdowny. To jeden z ważniejszych filarów społeczności seniorskiej naszego miasta.

Laureatkę konkursu zapytano, jakimi cechami powinien charakteryzować się aktywny senior.

Trzeba mieć w sobie optymizm, pomysły i chęć pomocy drugiemu człowiekowi, bo razem żyć to lepiej żyć. Ta nagroda to podsumowanie 9 lat mojej działalności w Akademii Seniora, która rozpoczęła właśnie jubileuszowy rok. Chciałabym zaznaczyć, że nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie to, że do naszej akademii ludzie chętnie przychodzą. Nie da się działać dla ludzi bez ludzi. Nagroda dzisiejsza jest dla wszystkich moich koleżanek i kolegów zaangażowanych w działalność akademii – mówiła Lilianna Zarębińska.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Marta Kłosowicz, Urszula Holek, Krzysztof Adamus, Stanisław Herok, Władysław Pikul, Helena Kocińska, Lucyna Dodyk, Maria Grzywa, Maria Satława i Jakub Białożyt.

Podczas gali rozstrzygnięcia plebiscytu Aktywny Senior Roku 2021 specjalne wyróżnienie od Rady Seniorów za całokształt działalności na rzecz środowiska seniorów miasta Bielska Białej otrzymała Maria Satława.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.