XIX Rajd Górski im. Jerzego Kukuczki za nami

Poranne mgły nie przestraszyły ponad 700 osobowej grupy uczestników z woj. śląskiego i małopolskiego, która przemierzała szlaki Beskidu Śląskiego podczas XIX Rajdu Górskiego im. Jerzego Kukuczki w dniu 8 pażdziernika 2021 roku.

Tradycyjnie wydarzenie patronatem objęła pani Cecylia Kukuczka, a organizatorem jest PTTK Oddział Wisła, przy współpracy z Gmina Istebna, Miasto Wisła, Miasto Ustroń, Śląsk Cieszyński, Piekarnia Koniaków (pyszne kołocze), Ochorowiczówka – Muzeum Magicznego Realizmu i licznymi fundatorami z terenu Beskidów.

Wśród uczestników młodzieży dojechały m. in. reprezentacje Trójwsi Beskidzkiej, Wisły, Ustronia, Jastrzębia-Zdroju, Bażanowic, czy Nowego Targu i Przybysławic z woj. małopolskiego.

Młodzież i dzieci brały m. in. udział w konkursie wiedzy, czy plastycznym, a przede wszystkim przemierzały szlaki i odwiedziły Izbę pamięci Jerzego Kukuczki w istebnej na Wilczym.

Tradycyjnie nie zabrakło także złożenia kwiatów i zniczy pod pomnikiem Jerzego Kukuczki w istebniańskim parku przez delegację PTTK Wisła, gminy Istebna w składzie Wójt gminy Łucja Michałek oraz dyrektor GOK Istebna Łucja Dusek z pracownikami, a także przedstawiciele nowej szkoły im. J. Kukuczki z Przybysławic.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.