Pobiegnij dla Kasi i Wiktora w 21. PKO Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego

Uczestnicy 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorym Kasi i Wiktorowi. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Kasi i Wiktora” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. 

Do akcji „biegnę dla Kasi i Wiktora” może dołączyć każdy uczestnik 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego, który wystartuje z żywieckiego Rynku w niedzielę 10 października 2021 roku.

W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz beneficjentów. 

Kasia urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem oraz innymi schorzeniami. Obecnie ma 11 lat. Ze względu na zły stan zdrowia niezbędny jest dla niej wózek. 

3,5-letni Wiktor choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Kosztowna terapia genowa to jedyna szansa na zatrzymanie tej choroby. Konieczny dla chłopca jest też zakup gorsetu i ortez.

Kasia i Wiktor są podopiecznymi Stowarzyszenia „Chce Się Żyć” na Rzecz Niepełnosprawnych Uczniówi Absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Kasi i Wiktora” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy. Fundacja PKO Banku Polskiego od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 470, a Fundacja wsparła ponad 530 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,3 mln zł.W akcje pomocy zaangażowało się już blisko 212 tys. biegaczy. 

Akcja „biegnę dla…” to inicjatywa wpisująca się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”.

Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na Facebooku.

Starostwo Powiatowe w Żywcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.