Dzień Dziecka Utraconego

15 października w całym kraju obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego – poświęcony dzieciom, które z różnych powodów nie zdołały przyjść na świat, jak również ich rodzinom i bliskim.

Miasto Bielsko-Biała organizuje w tym dniu na terenie Cmentarza Komunalnego uroczystość ekumeniczną, połączoną z pochówkiem urn z prochami dzieci nienarodzonych.W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz miasta, kościołów i związków wyznaniowych działających w Bielsku-Białej.

Uroczystość rozpocznie się 15 października br. o godz. 1500 w kościele pod wezwaniem św. Małgorzaty w Kamienicy. Dalsze uroczystości nastąpią po mszy św. ok. godziny 16.00-16.15 na Cmentarzu Komunalnym przy grobie Dzieci Nienarodzonych. Szczegółowy plan dostępny będzie na stronie internetowej Zieleni Miejskiej www.zielen.ig.pl w zakładce Cmentarze Komunalne na początku października br.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.