Bielski Urząd Pracy najlepszy!

Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej zostali wyróżnieni za walkę z gospodarczymi skutkami pandemi.

5 października w Katowicach przedstawiciele Urzędów Pracy z całego regionu odebrali Złote i Srebrne Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele bielskiego Powiatowego Urzędu Pracy: dyrektor PUP Marek Hetnał oraz jego współpracownicy Anna Kubieniec-Płachecka, Katarzyna Kotlarczyk i Sylwia Wyroba.

Nagrody przyznano za ogromny wkład w walkę o zachowanie miejsc pracy w czasie pandemii Covid-19. PUP ze stolicy Podbeskidzia okazał się w tym najlepszy. Łącznie z różnego rodzaju programów pomocowych – w postaci udzielonego przedsiębiorcom wsparcia finansowego w ramach Tarczy Antykryzysowej, której część realizowano pod szyldem Śląskiego Pakietu dla Gospodarki – bielski PUP rozdysponował 189 mln zł. To więcej środków niż urzędy w Katowicach czy Częstochowie.

Należy podkreślić, że bielski urząd pracy był największym dysponentem pomocy wśród wszystkich urzędów działających na terenie województwa śląskiego. Wartość pomocy udzielonej przez bielski PUP wyniosła prawie 190 mln zł. Dofinansowano ponad 10,5 tys. stanowisk pracy. Pomocą w postaci bezzwrotnych pożyczek i dotacji objęto ponad 20 tys. przedsiębiorców, a z dofinansowania jednoosobowych działalności skorzystało ponad 3,7 tys. Osób – informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Marek Hetnał.

Rozdysponowanie tak dużej pomocy nie byłoby możliwe bez ofiarności i poświęcenia pracowników urzędu, którzy zostawali po godzinach pracy, a w pierwszym okresie pandemii przychodzili również w soboty, aby w możliwie najkrótszym czasie ta pomoc mogła trafić do naszych przedsiębiorców. Tak naprawdę te odznaki stanowią wyróżnienie nie dla nas – bezpośrednio odznaczonych, ale dla wszystkich pracowników PUP zaangażowanych w walkę z gospodarczymi skutkami pandemii – podkreśla Marek Hetnał.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, województwo przekazało w sumie 1,4 mld zł dla Śląskiego Pakietu dla Gospodarki skierowanych bezpośrednio do firm i przedsiębiorstw. Zaangażowanie województwa śląskiego w ratowanie miejsc pracy doceniła Komisja Europejska, przyznając mu tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.