Ulica Łowiecka w przebudowie

Trwa modernizacja ulicy Łowieckiej. Jej podstawowe założenie to wygoda i bezpieczeństwo. Rowerzyści, piesi i kierowcy będą się poruszać po przeznaczonych dla nich ciągach komunikacyjnych.

Drogowcy weszli już w teren, w pierwszym etapie są prowadzone roboty związane z przebudową lub budową nowej infrastruktury podziemnej: gazowej, wodociągowej, teletechnicznej. Powstanie także nowe oświetlenie i dodatkowy kanał technologiczny.

Bardzo ważnym, choć niewidocznym dla postronnego przechodnia. elementem inwestycji jest budowa oddalonego o kilkaset metrów dużego zbiornika retencyjnego zlokalizowanego wzdłuż potoku Wapienickiego. Obiekt o wymiarach 26 x 6 m i głębokości 1,6 m ma za zadanie przejąć wody opadowe z ulicy Łowieckiej, która dotąd nie miała żadnego systemu odwodnienia. Woda będzie do niego spływała kanałem deszczowym o średnicy 0,8 m i długości aż 685 m. Budowa zbiornika jest już zaawansowana, tymczasem w ciągu ul. Łowieckiej postępują prace ziemne związane z jej poszerzeniem.

– W efekcie powstanie całkowicie zmodernizowany ciąg o długości 1670 metrów mieszczący na całej długości prócz asfaltowej jezdni osobną ścieżkę rowerową (2,5 m) oraz lewostronny chodnik (3 m). Ciąg pieszy na przeważającej długości (ok. 80 procent) zostanie odseparowany od ścieżki rowerowej pasem zieleni. W ramach inwestycji od strony lotniska aeroklubowego powstanie także nowe czterowlotowe rondo łączące ulice Jeżynową, Zwardońską, Antyczną i oczywiście Łowiecką. Skrzyżowanie to nie tylko skoryguje dotychczasową geometrię wlotów tych ulic, ale także uporządkuje komunikację ciągów pieszych i rowerowych. W efekcie powstanie przyjazna dla wszystkich uczestników ruchu droga łącząca tereny rekreacyjne wokół lotniska z równie atrakcyjnym obszarem m.in. okolic zapory w Wapienicy – informuje dyrektor MZD Wojciech Waluś.

Dla rowerzystów powstanie dodatkowe połączenie z już istniejącą ścieżką na Dębowiec, a być może w przyszłości stanie się ono odcinkiem drogi rowerowej 604 łączącej Bielsko-Białą z Cieszynem.

Koszt inwestycji to 17,7 mln zł, a jej zakończenie zaplanowano na 31 sierpnia 2022 roku.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.