9. Foto Art Festiwal lada dzień

Wielkie święto miłośników fotografii jeszcze w tym tygodniu zacznie się w Bielsku-Białej. To odbywający się w mieście co dwa lata Foto Art Festiwal im. Andrzeja Baturo. 9. edycja wydarzenia zacznie się 8 października i potrwa do 24 października.

Patronem honorowym festiwalu jest prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, patronat artystyczny sprawuje Związek Polskich Artystów Fotografików, mecenat Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, organizatorami są natomiast Fundacja Centrum Fotografii i gmina Bielsko-Biała.

Ponad 30 wystaw – 20 indywidualnych i 11 towarzyszących fotografików z całego świata wypełni przeróżne miejskie przestrzenie od galerii handlowych i deptaków, po galerie sztuki i instytucje kultury. Swoje prace na festiwalu pokażą artyści z Węgier, Słowacji, Hiszpanii, Szwajcarii, USA, Turcji, Polski, Danii, Belgii, Japonii, Niemiec, Rosji, Szwecji, Indii, Włoch, Anglii, Austrii, Czech i Wietnamu. To zdjęcia dokumentalne, pejzażowe, portretowe, reportażowe i eksperymentalne, w tym zarówno tradycyjna fotografia analogowa i nowoczesne media cyfrowe. Wszystkie wystawy będą pokazywane w Polsce po raz pierwszy. Ich opis i rozlokowanie można znaleźć na stronie internetowej https://fotoartfestival.com/pl/wystawy-faf-2021/.

Ceremonia otwarcia festiwalu odbędzie się 8 października o godzinie 19.00 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. W programie jest prezentacja artystów i prac, prezentacja sponsorów, partnerów i patronów oraz koncert. Wcześniej, o godzinie 12.00, w Willi Sixta przy ul. Adama Mickiewicza 24 zaplanowano spotkanie artystów z dziennikarzami, patronami i sponsorami.

Wystawy rozlokowane w Książnicy Beskidzkiej, Regionalnym Ośrodku Kultury, Galerii Bielskiej BWA, Willi Sixta, Galerii Sfera I, Galerii PPP, Galerii Fotografii B&B, Bielskim Centrum Kultury i Starej Fabryce można oglądać już od 8 października od godziny 10.00.

9 i 10 października od godziny 9.00 w auli przy ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 12 będzie natomiast okazja do spotkania autorów lub kuratorów wystaw. W tych dniach odbędzie się bowiem maraton autorski, czyli poza spotkaniami z artystami także dodatkowe pokazy zdjęć, prezentacje, filmy, dyskusje, pytania i odpowiedzi. Program maratonu autorskiego można znaleźć pod adresem https://fotoartfestival.com/pl/maraton-autorski/.

Festiwal daje też możliwość bycia jego czynnym uczestnikiem. Organizatorzy proponują udział w warsztatach fotograficznych, a zgłoszeni wcześniej uczestnicy mogli zakwalifikować się do pokazów swoich zdjęć z ramach DiasShowTrampolinie FAF, czy FotoOpen.

Przedsprzedaż biletów na festiwal nie jest prowadzona; bilety, karnety oraz katalogi będą sprzedawane w dniach 8-24 października w godzinach 10.00 – 18.00 w Galerii Bielskiej BWA oraz w miejscach większości wydarzeń i wystaw.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.