II GT Festiwal podsumowanie

W Perle Beskidów 25-26 września odbyła się druga edycja GT Festiwalu, na którą zjechali wystawcy z całej Polski.

Samochody i motocykle można było podziwiać nie tylko na deptaku czy rynku. Miasto zostało podzielone na 9 stref, aby rozłożyć ruch zwiedzających na różne obszary. B to strefy tuningu, rally, off-road, klasyków, supercar, driftu, pojazdów elektrycznych, militarnych czy motocykli. W strefie militarnej, zlokalizowanej na górnej stacji Kolei Linowej Skolnity, pojawiły się pojazdy militarne, z możliwością przejażdżki dla chętnych. Natomiast pomiędzy Moto Parkiem Wisła a Skolnitym odbywały się loty helikopterem.

W tym roku specjalnie dla najmłodszych przygotowano atrakcję dla dzieci, które mogły samodzielnie pomalować jeden z samochodów.

Wisienką na torcie weekendu motoryzacji był energetyczny koncert Patrycji Markowskiej, który w odbył się w sobotę w wiślańskim amfiteatrze.

Główna nagroda festiwalu, czyli profesjonalnie przygotowany driftowy samochód BMW trafił w ręce nowego właściciela. Na podstawie złożonych formularzy z odpowiedziami na pytania, jury dokonało trudnego wyboru i przyznało samochód BMW E46 (wraz za pakietem treningu z Bartoszem Ostałowskim) Kamilowi Pilchowi.

GT Festiwal odbywa się pod patronatem Tomasza Bujoka – burmistrza Wisły oraz Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.