Bielsko-Biała seniorami stoi

Święto osób wcześniej urodzonych w Bielsku-Białej zostało uroczyście zainaugurowane 4 października w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. Otworzył je zastępca prezydenta Adam Ruśniak.

W imieniu prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego z wielką radością ogłaszam otwarcie tegorocznych Dni Seniora w naszym mieście. Cieszę się, że możemy w tak piękny dzień, gdy za oknami jest piękna złota jesień, spotkać się tutaj i świętować piękną jesień życia – mówił A. Ruśniak, przechodząc do podsumowania konkursu artystycznego Senior – moje miasto Bielsko-Biała – 70 lat razem.

To trochę symboliczne, bo wielobarwność i różnorodność przyrody jesienią w idealny sposób oddaje różnorodną i niezwykle barwną Państwa twórczość. Dziękuję za udział w konkursie; jego poziom sprawił, że mieliśmy nie lada problem, aby wybrać najlepsze prace – mówił A. Ruśniak.

Następnie odbyła się prezentacja uczestników konkursu oraz jego rozstrzygnięcie. Na konkurs przysłano 31 prac plastycznych, 8 prac fotograficznych, 19 dzieł rękodzielniczych i 12 utworów literackich. Po obliczeniu wyników głosowania laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
praca plastyczna:
Leszek Henryk Dryja
Brygida Machura    
fotografia:
Julia Kowalik
Janina Chorzewska
rękodzieło:    
Jadwiga Lasek
Alicja Sieniawska
wiersz lub proza:    
Lidia Boba
Gerard Zielasko

Po wręczeniu nagród nastąpił występ Pawła Miklera, a po nim zgromadzeni mogli obejrzeć prezentację Zespołu Tanecznego AS+ z Akademii Seniora pt. Taki wdzięk.

Dni Seniora w Bielsku-Białej potrwają do 10 października. W programie jest mnóstwo atrakcji, m.in. spacer dendrologiczny, spektakl teatralny, wykłady, spotkania, konkursy czy treningi nordic walking.

Już dziś dzień sportowy w Parku Słowackiego – o godz. 10.00 zaplanowano Jesienną Senioriadę Sportową na Orliku (będzie możliwość wystartowania w nieoczywistych konkurencjach sportowych); o godz. 11.30 i 14.30 warsztaty zumby na płycie lodowiska i o godz. 10.30 warsztaty nordic walking z instruktorem.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.