Teatr Tekstu im. Teodora Sixta zagościł na stałe

Teatr Tekstu im. Teodora Sixta zagościł na stałe w Willi Sixta. Pierwsze spotkanie i wspólne czytanie wybranej sztuki już 22 października br.

Teatr Tekstu im. Teodora Sixta zadomowił się już na stałe w Willi Sixta, której gospodarzem jest Galeria Bielska BWA. Pierwsze spotkanie w willi – pod koniec 2020 roku, tuż przed uroczystym otwarciem zrewitalizowanego zabytku – związane było z przywoływaniem historii budowli oraz losów jej właściciela. Wspólnie czytano wówczas sztukę teatralną Artura Pałygi pt. „Testament Teodora Sixta”.

Po koronawirusowej przerwie, pierwsze spotkanie Teatru Tekstu im. Teodora Sixta odbędzie się w piątek, 22 października 2021 roku. Prowadzący spotkania dramaturg Artur Pałyga zaprasza miłośników teatru i dyskusji  na wspólne czytanie wybranej sztuki.

Teatr Tekstu im. Teodora Sixta rozpoczyna swój piętnasty sezon. Jego twórcą jest Artur Pałyga, ale do sformułowania idei spotkań przyczynił się także Jarosław Hess, filozof. Wspólne czytanie tekstów dramatów nie polega na wykazywaniu się aktorstwem, ale na samym uczestnictwie w wydarzeniu. Rolą prowadzącego jest wybranie tekstu, jego wcześniejsze powielenie, wprowadzenie do czytania, rozdzielenie ról, a potem prowadzenie dyskusji o przeczytanym tekście.

Galeria Bielska BWA

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.