Październik dla seniorów

Początek października w Bielsku-Białej tradycyjnie poświęcony jest seniorom. Także w tym roku przygotowano dla nich wiele interesujących propozycji.

W ten weekend, czyli w sobotę 2 i niedzielę 3 października Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej zaprasza seniorów do bezpłatnego zwiedzenia wszystkich swoich placówek. Akcja 60+ Kultura – Weekend Seniora z Kulturą realizowana jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i służy zachęceniu do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w miejscu zamieszkania. Zainteresowani seniorzy Zamek Sułkowskich, Starą Fabrykę i Fałatówkę będą mogli zwiedzać w sobotę w godz. 9.00-15.00, a w niedzielę w godz. 9.00-16.00. Dom Tkacza czeka na odwiedzających tylko w sobotę w godz. 9.00-15.00.

W najbliższy poniedziałek inaugurujemy w Bielsku-Białej Dni Seniora, które potrwają od 4 do 10 października. W programie będzie spektakl teatralny, wykłady, spotkania, konkursy i zmagania sportowe. Uroczyste otwarcie zaplanowano o godz. 10.00 w Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Większość imprez jest ogólnodostępna, jednak na niektóre z nich obowiązują zapisy lub bilety.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.