Ostatni moment do wzięcia udziału w 21. PKO Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego

Jedna z największych imprez sportowych w Polsce – Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” odbędzie się już 10 października br. Z tej okazji 27 września br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się konferencja, której tematem był zbliżający się 21. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego.

W spotkaniu wzięli udział między innymi: Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wicestarosta Stanisław Kucharczyk, Wiceburmistrz Miasta Żywca Marek Czul, Dyrektor Biegu Mirosław Dziergas, Dyrektor PKO BP S.A. Oddz. Nr 1 w Żywcu Danuta Piekarz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu Marian Mrowiec, Dyrektor ZSAiO Mirosław Staszkiewicz, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu Magdalena Worek, Prezes Stowarzyszenia  „CHCE SIĘ ŻYĆ” Katarzyna Żywczak i przedstawiciel Szpitala Żywiec Karolina Kocięcka.

W trakcie konferencji przypomniano rekordy trasy w kategorii kobiet i mężczyzn oraz zwycięzców 2019 roku. Zaprezentowano także mapę trasy, punkty odżywcze, strefy startowe i nowy wzór pamiątkowego medalu.

„Zgodnie z przyjętym zwyczajem każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy, który zawiera między innymi: pamiątkowy plecak lub worek, numer startowy, ręcznik lub koszulkę, bloczek na gorący posiłek, butelkę wody 0,5l i piernik żywiecki” – mówi Mirosław Dziergas Dyrektor Biegu.

„Na chwilę obecną zgłosiło się 2822 zawodników. Należy jednak pamiętać, że o starcie decyduje dokonanie opłaty startowej. Przypominamy również, że do 1 października br. trwają zapisy do Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. Po tym terminie zgłoszenie na bieg nie będzie możliwe” – dodaje Dyrektor Biegu.

Więcej na temat 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego – KLIKNIJ TUTAJ.

Starostwo Powiatowe w Żywcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.