Otwarcie nowej pracowni biologiczno-chemicznej

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Istebnej Zaolziu odbyło się wczoraj uroczyste otwarcie nowej pracowni biologiczno – chemicznej pn. „ Laboratorium świerka istebniańskiego”.

Projekt  ten przygotowany przez Annę Dziewior nauczyciela biologii został wybrany w konkursie organizowanym  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach jako jeden z dwóch docenionych z gminy Istebna. Na ten projekt gmina Istebna uzyskała dofinansowanie w kwocie 47 677,76 zł. a dopłata z budżetu gminy wyniosła 1 220,54 zł..

Wydarzenie rozpoczęło się od  przedstawienia programu artystycznego przez uczniów i nauczycieli szkoły nawiązującego do nazwy pracowni. Zostały wyrecytowane wiersze min. śp. Jana Kawuloka pt. „ Smyrek”, w tle słychać było śpiew i jego piękną muzykę graną na gajdach. Była chwila zadumy i refleksji nad otaczającą nas beskidzką leśną przyrodą.

Po programie artystycznym wice prezes WFOŚiGW Adam Lewandowski, oraz dyrektor szkoły Bogdan Ligocki  przystąpili do podziękowań za włożoną w realizację tego projektu pracę oraz wręczyli kwiaty Annie Dziewior oraz zastępcy dyrektora SP 2 w Istebnej Iwonie Legierskiej.

Podziękowania oraz kwiaty wręczono wszystkim obecnym osobom, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Słowa podziękowania zostały skierowane również do Łucji Michałek wójt gminy Istebna, która, jak podkreślono, zainspirowała do udziału w tego typu programach.

Wójt Łucja Michałek dziękując serdecznie wszystkim, którzy pracowali nad tym projektem, szczególnie wice prezesowi Adamowi Lewandowskiemu, przypomniała, że jest to już trzecia pracownia w gminie Istebna otwierana w tej kadencji. 

Po zakończonym programie artystycznym przystąpiono do uroczystego przecięcia wstęgi nowej pracowni laboratoryjnej.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.