Dzień otwarty w szpitalu

Około 250 osób wzięło udział w dniu otwartym Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Wydarzenie odbyło się z okazji otwarcia nowego pawilonu szpitala przy ul. Wyzwolenia.

Zwiedzający mogli w sobotę zajrzeć w miejsca, które na co dzień są dla nich niedostępne. To Zakład Medycyny Nuklearnej, punkt sterylizacji, blok operacyjny, Oddział Chirurgii, Zakład Diagnostyki Obrazowej i Zakład Radioterapii. Można też było z bliska przyjrzeć się najnowocześniejszemu sprzętowi, jaki wraz z budową nowego pawilonu pojawił się w szpitalu – to tomografy komputerowe, mammograf czy rezonans magnetyczny.

Otwarciu szpitala dla mieszkańców towarzyszyła możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką przeciw Covid-19, a także możliwość wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych w ramach Programu profilaktyki złamań osteoporotycznych dla mieszkańców Bielska-Białej na lata 2021-2025. W szpitalu można było też obejrzeć wystawę fotografii Magdaleny Ostrowickiej Dla życia (For life) pod patronatem senator RP Agnieszki Gorgoń-Komor, prezentująca pracę lekarzy wielu dyscyplin i specjalizacji w BCO-SM.

Nowy budynek to serce szpitala. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 4.600 m2. Znajdują się w nim m.in. zakład medycyny nuklearnej, pracownia rezonansu magnetycznego, zakład diagnostyki obrazowej z pracownią RTG, dwie pracownie tomografii komputerowej, pracownia mammografii, pracownia biopsji stereotaktycznej oraz pracownie USG, oddział chirurgii oraz blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi.Pawilon został wybudowany w ramach projektu Nowoczesna baza Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Koszt budowy i wyposażenia to około 150 mln zł, około 80 mln zł stanowiło dofinansowanie zewnętrzne.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.