Spotkanie z grzyboznawcą w CEE na Jonidle

Jesień to ulubiona pora roku grzybiarzy! To właśnie w czasie, gdy drzewa przebarwiają się w różne odcienie żółci i czerwieni, w runie leśnym pojawia się najwięcej grzybów. Jednak odróżnienie grzybów jadalnych od trujących dla wielu z nas jest trudnym zadaniem.

W sobotnie popołudnie, 2 października o godz. 15:00 w sali ekspozycyjnej CEE odbędzie się spotkanie z Justynem Kołkiem – znanym grzyboznawcą, jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, konsultantem wielu mediów w temacie mikologii. Podczas spotkania będziemy mieć okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo i bezpiecznie zbierać grzyby, a także poznamy wiele ciekawostek ze świata grzybów, które są tak zróżnicowane, że obok roślin i zwierząt, stanowią osobne królestwo organizmów!

Na nasze spotkanie zapraszamy nie tylko miłośników grzybobrania, ale i osoby, które dopiero planują zacząć swoją „grzybiarską” przygodę.

Wstęp bezpłatny, jednak obowiązują zapisy: cee@wisla.pl, tel. 531 485 775

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.