„Zło dobrem zwyciężaj”

Dnia 15 września br. uczniowie klas VIIa i b oraz  VIII wzięli udział w koncercie profilaktycznym pod hasłem : „Zło dobrem zwyciężaj”  w wykonaniu wirtuoza perkusji – Wiesława „Blachy” Błaszkiewicza.

Wiesław „Blacha” Błaszkiewicz jest człowiekiem, który uczy szacunku do samego siebie, do rodziców, do nauczycieli i do kolegów. Pan Błaszkiewicz walczy o moralność młodego pokolenia, gdyż dzisiejsza młodzież narażona jest na wiele zagrożeń. Program posiadał kilka bloków tematycznych: przemoc  i agresja wśród młodzieży, cyberprzemoc, uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Przeciwstawia się również wulgaryzmom w języku młodego człowieka.

Jako alternatywę proponuje młodzieży zaangażowanie się w różnego rodzaju grupy wolontariatu, rozwijanie swoich zainteresowań pokazując w ten sposób miejsce na godny i radosny rozwój. Wiesław „Blacha” Błaszkiewicz swoją muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą ”Gzyms” wygrywając festiwal muzyków rockowych ”Rockosz”  w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrywa Przegląd Młodych Talentów – ” Zima z Rockiem”  na Śląsku, w tymże roku bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych ”Jarocin”. Kolejne festiwale to ; KartRock – Jelenia Góra, Rockowisko – Łódż, Open Rock – Kraków, Fama – Świnoujście itp. W 2001 roku nominowany do tytułu ”Człowiek Roku” Gazety Krakowskiej. Skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Uczniowie w skupieniu wysłuchali koncertu oraz monologu pana Wiesława. Mamy nadzieję, że jego życiowe doświadczenie i sposób w jakim o nim opowiedział młodzieży wzbudziły w nich refleksję i pokorę.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.