Powiat Bielski zakończył polsko-czeski projekt

Zdobyciem najwyższego szczytu pasma Beskidu Morawsko-Śląskiego –  Łysej Góry zakończył się projekt „Beskidzkie Wędrówki”, realizowany przez bielskie starostwo. To jedna z propozycji przewodnika wydanego pod tym samym tytułem.  

Łysa Góra jest wyższa od naszego Skrzycznego-  1323 m, ale bardzo przyjemnie się na nią wchodzi. A to tylko godzina jazdy autem z Bielska-Białej. Wypad w góry można połączyć ze zwiedzaniem Frydlantu nad Ostrawicą. 10-tysięczne miasteczko było w tym projekcie czeskim partnerem Powiatu Bielskiego. Polecamy odwiedzić tam fabrykę emalii artystycznej i neoromańską kaplicę klasztoru, w którym obecnie mieści się centrum usług socjalnych. 

– Urokliwe miejsce, które może być bazą wypadową w Beskidy – mówi o mieście Marcin Filip ze Stowarzyszenia „Region Beskidy”, jeden z uczestników wizyty studyjnej w Czechach. To jedna z wartości zakończonego właśnie projektu. 

– Uczestniczyli w nim ludzie, zajmujący się na co dzień turystyką, którzy zachęcają do odwiedzenia tego regionu.  To mogą być wypady jedno lub kilkudniowe, których propozycje znalazły się w wydanym w ramach projektu przewodniku – mówi Magdalena Więzik, naczelnik wydziału promocji powiatu, kultury, sportu i turystyki w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. 

W ramach polsko-czeskiego projektu, oprócz wizyt studyjnych wydano przewodnik „Beskidzkie Wędrówki” ” z propozycjami jedno lub kilkudniowych wycieczek po Beskidach. Wydawnictwo w językach: polskim i czeskim jest dostępne w biurach podróży, ośrodkach promocji oraz informacji turystycznych na pograniczu polsko-czeskim. 

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.