Policjanci i uczniowie promowali Dzień Bez Samochodu

Mundurowi z bielskiej komendy odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bestwince. Chociaż pogoda tego dnia nie dopisywała, wielu uczniów przyjechało do szkoły rowerami i hulajnogami, rezygnując z podwózki samochodem rodziców. Stróże prawa mieli dla nich z tej okazji odblaskowe gadżety.

Wczoraj z okazji Dnia Bez Samochodu do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince zostali zaproszeni mundurowi z bielskiej komendy zajmujący się profilaktyką. Stróże prawa przywitali uczniów, którzy do szkoły dojeżdżają na rowerach lub hulajnogach, wręczając im odblaskowe gadżety. Przypominali także o obowiązkowym wyposażeniu rowerów, w jakie uczniowie powinni mieć zaopatrzone swoje jednoślady i o przepisach kodeksu drogowego, jakie powinni znać. Następnie aspirant Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki przeprowadziła spotkania z uczniami, podczas których w przystępny sposób omówiła przepisy kodeksu drogowego oraz ostatnie jego zmiany dotyczące pieszych, rowerzystów oraz użytkowników elektrycznych hulajnóg. Policjantka odpowiedziała też na wiele ciekawych pytań, a spotkania wpisały się w kampanię pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.