Moc Tradycji w Rožnove pod Radhoštěm

W ramach projektu „Moc Tradycji” czeska strona jako Partner w projekcie zorganizowała wyjazd do przepięknego skansenu położonego w historycznej części Republiki Czeskiej – na Valašsku, do Rožnova pod Radhoštěm.

Reprezentujący gminę Istebna – GOK oraz Gmina Hrcava i Uniwersytet Śląskich realizaują wspólnie działania mające na celu poszerzenie współpracy tych dwóch wiosek oraz odkrycie ich unikatowości i wspomnienie wzajemnych tradycji.

W ramach projketu odbywają się wydarzenia kulturalne, nagrania, realizowane są rekonstrukcje o tematyce historycznej i kulturalnej oraz zostaną założone tradycyjne regionalne zogródki.

W dniach 18 i 19 września 2021 r. przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kulturyw Istebnej oraz uczestnicy Teatralnej Grupy Rekonstrukcyjnej wraz z partnerami z Czech i przedstawicielami Uniwersytetu Śląskiego poznali dawne budownictwo i życie górali w Drewnianym Miasteczku oraz w Wałaskiej Dziedzinie, które stanowią część skansenu w Rožnove pod Radhoštěm.

Są to niezwykłe miejsca, które zostały zachowane w niezmienionym wyglądzie dla obecnych pokoleń.

Oprócz samego skansenu uczestnicy mieli tez okazję skosztować dawnych potraw i zwiedzić miasto Vsetin i tereny regionu Valašsko. Więcej o tym pięknym miejscu można poczytać na stronie: www.nmvp.cz

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.