3. Beskidzki Festiwal Podróżników już jutro

Zbliża się 3. Beskidzki Festiwal Podróżników! Czeka nas trzydniowa jazda bez trzymanki dookoła świata ‒ z buta, na rowerze i każdym środkiem transportu przybliżającym do celu. Wstęp wolny na wszystkie prelekcje, warsztaty i koncerty! 

Wśród gości wydarzenia, którzy pojawią się na festiwalowej scenie znaleźć można wiele nazwisk osób rozpoznawalnych w podróżniczym środowisku, a całość otworzy i rozpocznie w piątek o godzinie 17:00 Cecylia Kukuczka – żona naszego wybitnego himalaisty.

Przez trzy dni inspirujących spotkań usłyszymy wiele opowieści o wyprawach górskich – zarówno w Himalaje, góry Pamiru, jak i Pireneje, do Skandynawii czy w nasze Beskidy. Będą też prezentacje dotyczące życia w Wenezueli, w jaskini na Wyspach Kanaryjskich, czy opowieści z Czarnogóry.

Zapowiada się w weekend piękna pogoda, więc tym bardziej cieszymy się już na spotkanie zarówno z podróżnikami, jak i wszystkimi, którzy nas odwiedzą w te dni! Program jest bardzo bogaty i naprawdę będzie się sporo działo – zaprasza Piotr Kilian, z Kwadratu Beskidzkiego – organizator festiwalu.

Oprócz prelekcji, będzie też część warsztatowa a także wieczorne występy muzyczne – w piątek koncert Mustaphy El Boudani z Maroka, a w sobotę przy ognisku lokalnej kapeli góralskiej Wista. Organizatorzy przygotowali też stoiska z rękodziełem i festiwalowymi pamiątkami.

Co prawda w schronisku miejsc noclegowych już nie ma, ale sporo jeszcze przestrzeni na terenie pola namiotowego. Zawsze można też zrobić sobie spacer na Soszów bądź wjechać koleją linową, która w te dni działała będzie dłużej. A naprawdę warto! – zachęca do udziału Piotr Kilian.

Festiwal odbywa się w Wiśle po raz trzeci – pierwsza edycja była w amfiteatrze, rok temu uczestnicy spotkali się w schronisku na Przysłopiu pod Baranią Górą, a tym razem bazą będzie schronisko na Soszowie. Organizatorem wydarzenia jest Kwadrat Beskidzki przy współpracy z miastem Wisła oraz sponsorami, organizacjami pozarządowymi i wydawnictwami turystycznymi.

Pełny program i wszelkie bieżące informacje znaleźć można na stronie wydarzenia na facebooku: www.facebook.com/events/359178352510075

Krótkie filmowe zaproszenie poniżej:

Zapamiętajcie tę datę: 24-26 września 2021 r. i zapiszcie ją w kalendarzu.

PS. Weźcie namioty i śpiwory, bo pokoje w schronie już obstawione!  

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.