22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. W Bielsku-Białej kierowca, który dziś zostawi samochód w domu, pojedzie autobusem MZK za darmo.

Bielsko-Biała po raz dziesiąty włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września), którego zwieńczeniem jest właśnie Europejski Dzień bez Samochodu. Celem inicjatywy jest zachęcenie mieszkańców obszarów miejskich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez wybrania alternatywnych, bardziej ekologicznych środków podróżowania, w szczególności jazdy rowerem i korzystania z publicznego transportu zbiorowego.

Zarządzeniem prezydenta Bielska-Białej przejazdy autobusami komunikacji miejskiej 22 września są bezpłatne; do korzystania z bezpłatnych przejazdów uprawnione są osoby posiadające w trakcie przejazdu dowód rejestracyjny samochodu osobowego, którego są właścicielem lub współwłaścicielem.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.