Z Zakopanego z medalami

Zawodnicy WSS Wisła w miniony weekend uczestniczyli w Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach w Zakopanem.

W pierwszym dniu sportowej rywalizacji Laura Wantulok zdobyła złoty medal w Pucharze Polski w biegu na 3 km techniką klasyczną.

Dobry start zaliczył również Dawid Pilch z brązowym medalem Pucharu Polski w kategorii junior młodszy. W tej samej kategorii dobry bieg w wykonaniu Tomka Wąsowicza, który dał mu 7 miejsce, a Piotrek Palka zameldował się na 15 miejscu. Z kolei w Juniorkach 6 miejsce wywalczyła Aleksandra Raszka. Najlepszym i jedynym naszym juniorem był Gabriel Boś, który zameldował się na 19 miejscu.W drugim dniu srebrny medal Mistrzostw Polski w kat juniorów młodszych, wywalczył go Dawid Pilch, bardzo dobrze również spisał się Tomasz Wąsowicz, który zajął 4 miejsce tracąc do podium zaledwie 7 sek. 13 miejsce dla Piotrka Palki.

W kategorii juniorek bardzo dobrze zaprezentowała się Ola Raszka zajmując 4 miejsce. Młodziczki rywalizowały w Pucharze Polski na dystansie 5 km stylem dowolnym, gdzie bieg zdominowała Laura Wantulok zdobywając pierwsze miejsce. Na 11 pozycji dobiegła Kamila Haratyk, a 32 miejsce zdobyła Maja Kubaczka.