Komfortowa i bezpieczna ścieżka rowerowa

Już nie tylko samochody mogą komfortowo poruszać się po ulicy Cieszyńskiej, ale zadowoleni mogą być również rowerzyści. Trasa rowerowa od granicy miasta w Wapienicy do ronda Hulanka wzdłuż ul. Cieszyńskiej jest przejezdna i oznakowana na całej długości.

Ścieżka rowerowa wzdłuż zmodernizowanej ulicy Cieszyńskiej jest komfortowa i bezpieczna. Są jednak odcinki, na których szerokość pasa drogowego nie pozwoliła na poprowadzenie ścieżki wyłącznie dla rowerzystów. Dlatego pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg wytyczyli dodatkowe ciągi pozwalające bezpiecznie i szybko pokonać na rowerze trasę od granicy miasta w Wapienicy do węzła Hulanka.

Cała trasa składa się z kilku elementów – zasadniczej ścieżki rowerowej, ciągów pieszo-jezdnych oraz istniejących szlaków rowerowych – żółtego, niebieskiego i zielonego. Na nawierzchni nowo wytyczonych odcinków pojawiły się piktogramy P-27 wytyczające cyklistom kierunek jazdy.
Trasa rozpoczyna się w Wapienicy, tuż przy granicy miasta, na wysokości stacji paliw ORLEN. Wiedzie ścieżką rowerową, mijając rondo ze zjazdem na ul. Międzyrzecką, dalej do ronda ze zjazdem na ul. Jaworzańską i dojeżdża wzdłuż rzeki Wapienica do kładki przy ulicy, wykorzystując istniejący ciąg pieszo-jezdny. Następnie zielonym szlakiem rowerowym pokonuje się rzekę i dociera ul. Wapienicką do ronda Cieszyńska-Wapienicka. Tutaj ponownie rowerzysta wjeżdża na ścieżkę rowerową wzdłuż zmodernizowanej ul. Cieszyńskiej. Mijając lotnisko ścieżka dalej biegnie równolegle do ul. Cieszyńskiej aż do połączenia z ul. Smolną.

Kontynuacją trasy rowerowej jest żółty szlak rowerowy, który oznakowany jest dodatkowo na jezdni piktogramami P-27.
W ten sposób dojeżdżamy do ul. Lotniczej skąd, wjeżdżając na istniejącą ścieżkę rowerową, kierujemy się do skrzyżowania z ul. Szarotki. Dalej trasa biegnie wzdłuż oznakowanej piktogramami P-27 ul. Lotniczej oraz Elizy Orzeszkowej aż do ronda Hulanka. Ostatnia część opisanej trasy wykorzystuje fragment istniejącego i uczęszczanego niebieskiego szlaku rowerowego.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.