Wydarzenia z cyklu Eko Jesień

Eko Jesień to ciekawe wydarzenia w Centrum Edukacji Ekologicznej. Żeby wziąć udział wystarczy zapisać się wysyłając mail. Cykl trwa w Wiśle od początku września.

Wieczór z nietoperzami – 18 września, godz. 15:00 

Nietoperze – nocni lotnicy, wokół których krąży wiele legend i mitów. Czy rzeczywiście powinniśmy się obawiać, że wplączą się w nasze włosy? Czy odżywiają się krwią, jak znane z popkultury wampiry? W najbliższą sobotę, 18 września zapraszamy na spotkanie, podczas którego odpowiemy na te i inne pytania dotyczące tych niezwykłych ssaków.Spotkanie rozpoczniemy o godz. 15.00 prezentacją multimedialną w sali ekspozycyjnej CEE. Po jej zakończeniu w naszych ogrodach rozpalimy ognisko, na którym upieczemy pyszne, wegetariańskie szaszłyki.Następnie udamy się pod kościół p.w. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich (przejazd we własnym zakresie), gdzie będziemy obserwować wieczorny wylot nietoperzy na żerowisko z użyciem detektora ultrasonicznego. Spotykamy się na miejscu o 19.40!

UWAGA! W przypadku niesprzyjającej, deszczowej pogody, zapraszamy jedynie na prezentację multimedialną, a pozostałą część programu zrealizujemy w innym terminie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

Zapisy pod adresem cee@wisla.pl

Spotkanie z botanikiem – 25 września, godz. 9:00
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na prezentację multimedialną w sali CEE, a następnie na spacer edukacyjny Doliną Białej Wisełki (przejaz do Wisły Czarne we własnym zakresie).  

Warsztaty dla grup szkolnych  Drodzy nauczyciele! 22 września w ramach naszej jesiennej oferty, serdecznie zapraszamy grupy szkolne na warsztaty dotyczące odnawialnych źródeł energii.To temat niezwykle ważny i aktualny w dobie zmian klimatu, dlatego warto zaznajamiać się z nim już od najmłodszych lat. Udział w zajęciach to świetny sposób na urozmaicenie nauczania przedmiotów przyrodniczych. 

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.