W najbliższą niedzielę 19 września odbędzie się 48. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy.

Rajd wystartuje o 9.30 z placu Ratuszowego i pojedzie przez Komorowice i Hałcnów na stadion LKS do Pisarzowic – cała trasa liczy 15 km. Na miejscu zaplanowano 1,5-godzinny odpoczynek, a podczas niego gry i konkursy, będzie możliwość skorzystania z punktów gastronomicznych z pysznymi potrawami tradycyjnej wilamowskiej kuchni.

Około godz. 13.00 uczestnicy rajdu wystartują w liczącą ok. 18 km drogę powrotną do Bielska-Białej. Po raz pierwszy metą rajdu będzie basen w Cygańskim Lesie, gdzie w godzinach od 14.30 do 16.30 zaplanowano finał.
W trakcie finału la uczestników przewidziany jest ciepły posiłek (tradycyjnie – grochówka), rozstrzygnięcie konkurencji regulaminowych, losowanie nagród loterii fantowej i rozdanie nagród. Będą nagrody dla najliczniejszej grupy zorganizowanej, najliczniejszej reprezentacji szkoły w kategorii szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe, najliczniejszej reprezentacji przedszkola, najstarszego uczestnika rajdu, najmłodszego uczestnika jadącego samodzielnie oraz najmłodszego uczestnika jadącego niesamodzielnie.

Zapisy na rajd są jeszcze możliwe – w piątek w godz. 12.00-18.00 i w sobotę w godz. 10.00-13.00 w biurze rajdu oraz w dniu rajdu na placu Ratuszowym w godz. 8.00-9.30. Opłata startowa w dniach 17 i 18 września wynosi 25 zł, w dniu rajdu – 35 zł, w ramach opłaty uczestnicy otrzymują koszulkę, folder okolicznościowy, kupon na ciepły posiłek i ubezpieczenie na czas trwania imprezy.
Biuro rajdu znajduje się w siedzibie Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów przy ul. Krasińskiego 5a. Przy zapisach można zakupić los, który upoważnia do wzięcia udziału w losowaniu trzech rowerów i 15 zestawów akcesoriów rowerowych, można będzie też wylosować zaproszenia do KFC oraz do pizzerii Margarita.

Liczba uczestników rajdu jest ograniczona ze względu na obostrzenia z powodu sytuacji epidemicznej.
Regulamin rajdu na stronie internetowej www.btcbb.pl.
Patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Uwaga kierowcy! Na trasie rajdu w czasie przejazdu rowerzystów mogą wystąpić utrudnienia.
W trakcie I etapu Bielsko-Biała – Pisarzowice stadion LKS w godz. 9.30 do 11.30 ograniczeń można się spodziewać na ulicach: Ratuszowa, 11 Listopada , Łukowa, Cyniarska, Piłsudskiego, Komorowicka, Daszyńskiego, Hałcnowska, Dusznicka, Barkowska, Grenady, 13 Zakrętów, Pod Kasztanem, Janowicka, Pisarzowicka, Czernichowska, Skotnicka, Bielska, Św. Marcina, Szkolna, Sportowa. MZK dopuszcza czasowe wstrzymania ruchu autobusów linii nr 2, 3, 6, 11, 13, 15, 17, 22, 23, 31, 32, 33, 35, 56 na ul. Stojałowskiego, Piłsudskiego, Komorowickiej, Daszyńskiego, Hałcnowskiej, Janowickiej;
Podczas II etapu z Pisarzowic do Bielska-Białej na basen Startu w godz. 13.00-14.30 należy uważać na ulicach: Sportowa, Szkolna, Pańska, Wodna, Liliowa, Czernichowska, Taternicza, Zagrody, Janowicka, Pod Kasztanem, 13 Zakrętów, Barkowska, Dusznicka, Braterska, Przeciętna, cegielniana, Ceramiczna, Komorowicka, Piłsudzkiego, Cyniarska, Łukowa, 11 Listopada, Ratuszowa, Stojałowskiego, Dmowskiego, Sempołowskiej, Leszczyńska, Bystrzańska, Przejazd za Vienna, Startowa. W tym czasie przewidywane są czasowe wstrzymania ruchu autobusów linii nr 2, 3, 4, 6, 10, 11, 13, 15, 17, 20, 22, 23, 24, 31, 32, 33, 35, 56, 57 na ul. Janowickiej, Daszyńskiego, Komorowickiej, Piłsudskiego, Stojałowskiego, Dmowskiego, PCK, Bora-Komorowskiego i Bystrzańskiej.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.