Jubileusz Poety Z Rudzicy

W Jasienicy w tzw. Ogrodzie Tradycji przy Gminnym Ośrodku Kultury Juliusz Wątroba – poeta, satyryk opowiadał o 50 latach swojej twórczości jednocześnie promując  najnowszy zbiór felietonów: „Z sercem na pulsie”.

Jak przystało na Ogród Tradycji autor tradycyjnie był błyskotliwy w swoich wypowiedziach, dowcipny, romantyczny. Tradycyjnie liczna widownia fanów wręcz chłonęła każde słowo mistrza pióra. Tradycyjnie również spotkanie uświetniła śpiewająco Joanna Korpiela – Jatkowska.

Było więc niemal wszystko: piękne słowa, przejmujący śpiew i obrazy z autorskiej wystawy, które wielbiciele popularnego Julka długo jeszcze będą pamiętać.

W spotkaniu z poetą  z Rudzicy wzięli udział m.in. wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna oraz  Przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski który wręczył Jubilatowi pamiątkową tabliczkę  i radny powiatowy Jacek Czader, który bukiet purpurowych róż wręczył małżonce poety, która zdaniem Juliusza jest Jego osobistą muzą.

Dostojnemu jubilatowi odśpiewano Sto lat – pracy twórczej oczywiście.

P.S. Autor pisze – „(…) z szarych godzin nic się nie urodzi.”

Refleksja ze spotkania… przy Juliuszu nie ma szarych godzin.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.