II Gala Sportu 2021 już za nami

14 września w Kompleksie Zagroń w Istebnej odbyła się II uroczysta Gala Sportu 2021. Dzięki inicjatywie Łucji Michałek Wójt Gminy Istebna, Gala Sportu staje się świętem gdzie co roku gromadzą się najważniejsze osobistości sportu naszej gminy oraz znani działacze sportowi i prezesi.

Gala jest okazją do podsumowań zasług sportowców i trenerów we wszystkich uprawianych dyscyplinach sportowych. Podczas gali zostają wręczone nagrody Wójta Gminy oraz jak co roku, od wielu lat, nagrody Rady Gminy za wysokie osiągnięcia sportowe w roku poprzedzającym.  

Tegoroczną 2. Galę Sportu rozpoczęła Łucja Dusek dyrektor GOKPIT i BP wyrażając radość ze spotkania z zacnymi gośćmi oraz szacunek dla sportowców zapraszając do uroczystego, wspólnego świętowania. Prowadzenie Gali objęła Aneta Legierska kierownik promocji GOKPIT i BP witając wszystkich gości, po krótce wspominając o rozwijającym się sporcie w gminie, również innych dyscyplin co było widać podczas tegorocznego lata. Minutą ciszy zostali uczczeni: zmarły niedawno Tadeusz Maciejczyk działacz sportowy, założyciel i wieloletni prezes klubu MKS Istebna, trener, nauczyciel oraz zmarły niecały rok temu Jarosław Hulawy również działacz sportowy, wieloletni prezes  klubu MKS Istebna, trener, nauczyciel.

Głos zabrała Łucja Michałek wójt gminy Istebna również witając na Gali wszystkich gości: sportowców, trenerów, działaczy sportowych oraz prezesów. Doceniając każdą dyscyplinę sportu i sportowców oraz trenerów zaznaczyła, iż tradycją, dumą w gminie Istebna są biegi narciarskie, które z pasją z pokolenia na pokolenie dzięki nim są przekazywane młodym zawodnikom z naszego terenu, nadal się rozwijają i mają szansę na większe zaistnienie na arenie międzynarodowej, również dzięki modernizacji tras narciarstwa biegowego na Kubalonce. Tradycja w sporcie, oraz ogromna praca sportowców owocuje osiągniętymi sukcesami olimpijskimi – dodała.

Stanisław Legierski przewodniczący Rady Gminy Istebna wyraził zadowolenie ze spotkania z zawodnikami doceniając i serdecznie dziękując za ich pasję, trudną pracę, sukcesy oraz wkład rodziny. Dziękował trenerom za ich pracę trenerską oraz zawodnikom różnych dyscyplin sportowych. Dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej Gali.

Apoloniusz Tajner prezes PZN  wyraził podziw dla podjętych działań w dziedzinie sportu w gminie Istebna oraz inicjatywy zorganizowania Gali Sportu.

Magdalena Wawrzeczko oddelegowana jako pracownik Resortu Obrony Narodowej wspomniała na gali o sportowcach z gminy Istebna, którzy jako pierwsi biegacze narciarscy są w kadrze żołnierzy wojska polskiego, wcześniej nie było żołnierzy sportowców z naszej gminy. Panowie są powołani w Centralnym Zespole Sportowym w Poznaniu. Pozwala im to dalej uprawiać sport.

Następnie przystąpiono do wręczania nagród za wyniki sportowe osiągnięte w 2020 r. kolejno po krótce omawiając sylwetki sportowców.

Na zakończenie oficjalnej uroczystości odbył się przepiękny solowy koncert Mateusza Mijala. Był czas na rozmowy, taniec i kolację.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.