ENERGETAB®2021 już za nami

Podczas 34. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich Energetab®2021 w dniach 14-16 września swoje ekspozycje prezentowało ponad 270 wystawców. Targi odbywały się w hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem, w pięciu  zlokalizowanych obok halach namiotowych oraz na terenach otwartych.

Zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, który w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego otworzył targi, mówił m.in.: – To już 34. edycja tych wielce zasłużonych targów. Bardzo się cieszymy, że największe w naszym regionie targi odbywają się w Bielsku-Białej. Lata doświadczeń i renomy sprawiły, że impreza jest międzynarodowa. Pomysł na zorganizowanie targów zrodził się przed laty w spółce miejskiej ZIAD; patrząc na rozwój Energetabu i jego skalę należy uznać, że jest to wieli sukces tej spółki – mówił podczas otwarcia zastępca prezydenta Piotr Kucia.

Dyrektor ZIAD Dariusz Mrzygłód podkreślił, że Targi Bielskie to największa w Polsce ekspozycja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla energetyki, a jednocześnie jedno z najważniejszych spotkań projektantów, konstruktorów, producentów i usługodawców z przedstawicielami energetyki zawodowej i przemysłowej.
– W kalendarzu branżowym Energetab stały się swoistym świętem. Gościmy przedstawicieli z 10 krajów Europy. Targi te są również interesujące dla przedstawicieli samorządów miast i powiatów ze względu na prezentowane na nich innowacyjne rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii, energooszczędnego oświetlenia, systemów zarządzania energią dla klastrów czy spółdzielni energetycznych – mówił dyrektor ZIAD.  

Na terenie targów zostały wyznaczone specjalne strefy: Strefa Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), Strefa Elektromobilności (SEL) oraz Strefa Praktycznych Pokazów innowacyjnych technologii elektrycznych (SPP). Przeprowadzano w nich prezentacje i pokazy, odbywały się również konferencje na aktualne w branży tematy, jak np. Sprawiedliwa transformacja energetyczna, Fotowoltaika dziś i jutro, Plany rozwojowe elektroenergetycznych sieci przesyłowych i dystrybucyjnych czy Zastosowanie robotów w przemyśle elektromaszynowym i energetyce.

Jakie kontrakty i na jakie sumy zostały zawarte podczas targów, nie dowiemy się, bo to tajemnica handlowa. Jednak o kondycji targów najlepiej świadczą przyznane nagrody. Nagrodę prezydenta miasta Bielska-Białej za produkt System Optymalizacji Produkcji i Magazynowania Energii z OZE (SOPiME) otrzymała firma ZPUE S.A.

Oto wykaz pozostałych targowych nagród:

Statuetka Złotego Lwa Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego za produkt Teleskopowy drążek izolacyjny o podwyższonych parametrach mechanicznych TDI-M-B zgłoszony przez firmę Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego AKTYWIZACJA Spółdzielnia Pracy.

Puchar Ministra Klimatu i Środowiska za produkt Innowacyjne urządzenie mechaniczne służące do podnoszenia całego słupa energetycznego zgłoszony przez firmę ENPROM Sp. z o.o.

Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej za produkt System modułowych, samonośnych bramek wsporczych do przebudowy rozdzielni napowietrznych WN i NN zgłoszony przez firmę ARINET Sp. z o.o.

Złoty Medal Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.za produkt Innowacyjne urządzenie mechaniczne służące do podnoszenia całego słupa energetycznego zgłoszony przez firmę ENPROM Sp. z o. o.

Medale 34. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2021: 
Medal Złoty za produkt Sterownik polowy SO-52v11 z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa, pomiarów i automatyki zgłoszony przez firmę MIKRONIKA Sp. z o.o.
Medal Srebrny za produkt Deltabar PMD75B-przetwornik różnicy ciśnień zgłoszony przez firmę Endress+Hauser Polska sp. z o.o.
Medal Brązowy za produkt EcoStruxure Microgrid Advisor zgłoszony przez firmę SCHNEIDER ELECTRIC POLSKA Sp. z o.o.

Medal Prezesa SEP za produkt Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych MPI-540-PV zgłoszony przez firmę SONEL S.A.

Puchar Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska za produkt Przekaźniki interfejsowe w technologii Push-in zgłoszony przez firmę RELPOL S.A.
Statuetka Złoty Volt Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki za produkt Kabel hybrydowy CYY-FO/CYY-F-FO zgłoszony przez firmę Prysmian Group.

Statuetka Polskiego Stowarzyszenia Branży Elektroenergetycznej za produkt Zintegrowany system zabezpieczeń i sterowania e2TANGO dedykowany dla Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)  zgłoszony przez firmę Elektrometal Energetyka S.A.

Wyróżnienia Honorowe 34. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2021:
1. za produkt REKIN AL – innowacyjny system połączeń przewodów AL w izolacji emaliowej zgłoszony przez firmę ERKO sp. z o.o. sp. k.
2. za produkt Licznik energii elektrycznej OTUS z modemem TRAM z LTE cat. M1 na 450 MHz zgłoszony przez firmę DGT Spółka z o.o.
3. za produkt FONA Energy zgłoszony przez firmę IMPACT CLEAN POWER TECHNOLOGY S.A.
4. za produkt Układ do rozliczenia energii elektrycznej za pomocą małej mocy pasywnych przekładników napięciowych (sensorów) zgłoszony przez firmę ZAKŁAD OBSŁUGI ENERGETYKI Sp. z o.o.
5. za produkt Oprawa przeciwwybuchowa EXL400LED zgłoszony przez firmę ATM Lighting Sp. z o.o.
6. za produkt Licznik energii elektrycznej typu sQAB zgłoszony przez firmę Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych POZYTON Sp. z o.o.

Puchar redakcji miesięcznika Energetyka za najciekawszą prezentację targową stoiska dla firmy MIKRONIKA Sp. z o.o.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.