Olimpijczycy w SP 1 w Wiśle

Troje świetnych sportowców – Monika Brzostek, Igor Sikorski i Marcin Prus – odwiedziło Szkołę Podstawową nr 1 w Wiśle w ramach projektu „Włącz aktywność – bez względu na przeszkody” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Uczniowie z kilku starszych klas zgromadzili się w hali im. Wiślańskich Olimpijczyków, a tam czekali na nich już utytułowani goście. Zebranych przywitał sekretarz miasta Sylwester Foltyn oraz wicedyrektor szkoły Mirosław Szweda. Najpierw o zdrowym odżywianiu, wpływie cukru na nasz organizm i nawykach żywieniowych opowiadała Monika Brzostek – nasza najbardziej utytułowana siatkarka plażowa, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., medalistka Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata Juniorów oraz siedmiokrotna Mistrzyni Polski.

Następnie do uczniów zwrócił się Marcin Prus, 97-krotny reprezentant Polski w siatkówce, wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Świata Juniorów z polską kadrą. Z wielką charyzmą mówił o tym, jak ważne jest, by w życiu mieć cel i uparcie do niego dążyć i że tylko ciężką i systematyczną pracą można do niego dojść.

Trzeci z wyjątkowych gości to Igor Sikorski, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczang w roku 2018, niepełnosprawny alpejczyk startujący na monoski. Sportowiec opowiedział historię swojego kalectwa, a także o próbach dochodzenia do sprawności, treningach, motywacji, porażkach, ale też licznych osiągnięciach, które przyszły z czasem. 

Podziękowanie za spotkanie, w imieniu burmistrza, na ręce gości złożył Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu wiślańskiego magistratu. Na koniec był czas na pamiątkowe zdjęcia, autografy, indywidualne rozmowy ze sportowcami, a także obejrzenie medali zdobytych przez sportowców na najróżniejszych sportowych imprezach.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.