22 września legalnie bez biletu

Po raz dziesiąty Bielsko-Biała włącza się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września) i zachęca mieszkańców, by przesiedli się na rowery i do autobusów miejskich. Kierowca, który 22 września zostawi samochód w domu, pojedzie autobusem MZK za darmo.
 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) jest kampanią zainicjowaną przez Komisję Europejską i odbywającą się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii ETZT jest zachęcenie mieszkańców obszarów miejskich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez wybrania alternatywnych, bardziej ekologicznych środków podróżowania, w szczególności jazdy rowerem i korzystania z publicznego transportu zbiorowego.
 
22 września w Bielsku-Białej obchodzony będzie Europejski Dzień bez Samochodu – zarządzeniem prezydenta miasta przejazdy autobusami komunikacji miejskiej tego dnia będą bezpłatne; do korzystania z bezpłatnych przejazdów uprawnione będą osoby posiadające w trakcie przejazdu dowód rejestracyjny samochodu osobowego, którego są właścicielem lub współwłaścicielem.

Ponadto uruchomiona zostanie (już trzecia) aplikacja mobilna do zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz strefy płatnego parkowania – mPay.

W tym dniu nastąpi również uroczyste przekazanie zasobów Bielskiego Towarzystwa Tramwajowego (BTT) do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej w celu stworzenia wystawy stałej oraz archiwum ponad 125-letniej historii komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.