Na historyczne oprowadzanie po Hałcnowie w ramach poznawania różnorodności miasta 11 września zabrał chętnych Wojciech Kominiak.

Chciałbym, aby każda z historycznych dzielnic tworzących Bielsko-Białą miała swoich pasjonatów poświęcających czas, pracę i zapał na odkrywanie, zgłębianie i dokumentowanie lokalnych historii małych ojczyzn. Tak się szczęśliwie składa, że Hałcnów ma co najmniej dwie takie osoby, jedną jest Wojciech Kominiak, znany z o wiele szerszych zasług dla popularyzacji dziejów naszego miasta – mówił uczestnik spaceru po Hałcnowie Andrzej Czauderna.

Podczas wycieczki terenowej zaprezentowano całą różnorodność Hałcnowa z jego kontrastami i konfliktami. Były opowieści o cudownej figurze  wielokrotnie niszczonej, rażonej piorunami, odradzającej się niczym feniks z popiołów i konsekwentnie budującej popularność Hałcnowa. Rozmawiano o szkole, języku, narodowych waśniach, ludziach bohaterskich i tych, z których nie można było być dumnym.  

Wycieczka była zorganizowana z okazji rocznicy połączenia miasta w ramach projektu edukacyjnego Stowarzyszenie Olszówka Historyczne szlaki Bielska-Białej. 70 lat dwumiasta.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.