112 przejmie numer alarmowy 998

W województwie śląskim trwa przełączanie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Proces będzie realizowany etapami i zakończy się 20 września. W rezultacie mieszkańcy województwa śląskiego, którzy wybiorą numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej 998 połączą się z operatorem numeru alarmowego 112.

Co istotne, numer 998 będzie nadal funkcjonował, ale mieszkańcy nie połączą się jak dotychczas bezpośrednio z Państwową Strażą Pożarną, a z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po zakwalifikowaniu zgłoszenia przekaże je do odpowiednich służb. Pozwoli to nie tylko na jednoczesne powiadomienie wszystkich właściwych ze względu na rodzaj zgłoszenia służb, ale także na wyeliminowanie fałszywych i bezzasadnych zgłoszeń.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu przełączenie nr alarmowego 998 na nr alarmowy 112 nastąpi w dniu 20 września 2021 r.

Gmina Milówka

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.