Warto patrzeć dzisiaj w niebo

14 września pojawi się nad Bielskiem-Białą fascynujący statek powietrzny – zeppelin. Inny, niż znane nam ze starych zdjęć zabytki techniki lotniczej, ale równie fascynujący.

Sterowiec wyekspediowała w powietrze firma ZF – otwarty w 1915 roku koncern produkujący dla branży motoryzacyjnej. Cygaro promujące mobilność nowej generacji Next Generation Mobility. NOW zaczęło przelot nad Polską 11 września w Katowicach. Tego dnia sterowiec latał również na Gliwicami,  12 września dało się go widzieć nad Częstochową, jutro zobaczymy go nad Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami, a 15-16 września nad Wrocławiem. W tych właśnie miastach firma ZF ma swoje fabryki.
 
Zeppelin na 75 metrów długości, jego prędkość przelotowa wynosi ok. 100 km na godzinę i zależy od siły i kierunku wiatru. Maksymalnie wznosi się na 3000 m n.p.m., normalna wysokość przelotowa to ok. 300 m nad powierzchnią ziemi.

Przelot Zeppelina ZF można śledzić w serwisie FlightRadar24. Oczywiście, warunki pogodowe mają wpływ na trasę i czas przelotu – na Facebooku www.facebook.com/zfgroup.polska można poczytać o przelotach zaliczonych w poprzednich dniach i napotykanych w ich trakcie trudnościach.

Więcej informacji na stronie zf.com/pl/zeppelin

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.