Młodzi podtrzymują strażacką tradycję

I Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyła się 11 września w Bielsku-Białej. W zawodach startowało 28 drużyn z całej Polski. W generalnej kwalifikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła MDP Stare Bielsko.

Wydarzenie było skierowane do młodzieży zaangażowanej w działalność Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP) w wieku od 7 do 18 lat, działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. Młodzież rywalizowała w czterech grupach wiekowych i miała do wykonania m.in. takie zadania, jak bieg farmera z kanistrami na dystansie 25 metrów, pokonywanie ściany, slalom składający się z 8 pachołków, turlanie beczki na dystansie 25 metrów, tunel, wspólne budowanie linii gaśniczej.

Nagrody najlepszym wręczali minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, śląski komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Jacek Kleszczewski oraz prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.
– Bardzo się cieszę, że I Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbywa się w Bielsku-Białej. Ochotnicza straż pożarna w naszym mieście działa od drugiej połowy XIX wieku, mamy więc duże tradycje strażackie. Jednak aby tradycja była podtrzymywana, potrzebni są młodzi ludzie pełni zapału i chęci do ćwiczeń. Takie zawody to możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami. Gratuluję wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu umiejętności – mówił prezydent Jarosław Klimaszewski podczas wręczania nagród najlepszym.

A kwalifikacja medalowa przedstawia się następująco:
młodzież 10 do 11 lat:
1. miejsce: MDP Zabrzeg
2. miejsce: MDP Lachowice
3. miejsce: MDP Wieprz
 
młodzież 12 do 13 lat:
1. miejsce: MDP Lachowice
2. miejsce: MDP Szymiszów
3. miejsce: MDP Cendrowice
 
młodzież 14 do 15 lat:
1. miejsce: MDP Lewin Kłodzki
2. miejsce: MDP Stara Wieś
3. miejsce: MDP Bielsko-Biała Leszczyny
 
młodzież 16 do 17 lat:
1. miejsce: MDP Lachowice
2.  miejsce: MDP Szymiszów
3. miejsce: MDP Stara Wieś
 
Generalna kwalifikacja zespołowa:
1. miejsce: MDP Stare Bielsko
2. miejsce MDP Lachowice
3. miejsce MDP Stara Wieś

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.