Rusza konkurs na piękne zabytkowe elewacje

Najlepiej Przeprowadzony Remont Konserwatorski Zabytkowej Elewacji w Bielsku-Białej w Roku 2022 – o zgłaszaniu się do konkursu pod takim hasłem mogą już myśleć właściciele zabytkowych budynków w mieście.  

Jak informuje miejski konserwator zabytków Jacek Konieczny, prezydent Jarosław Klimaszewski zarządzeniem z 23 sierpnia 2021 r. ogłosił, przyjął i zatwierdził regulamin konkursu Najlepiej Przeprowadzony Remont Konserwatorski Zabytkowej Elewacji w Bielsku-Białej w Roku 2022. Jego celem jest promocja Bielska-Białej, a w szczególności jego dziedzictwa kulturowego, poprzez uhonorowanie właścicieli obiektów zabytkowych, którzy przeprowadzili remonty konserwatorskie zabytkowych elewacji, oraz aktywizacja działań w zakresie opieki nad zabytkami nieruchomymi w mieście.

Konkurs jest kierowany do właścicieli budynków, w tym wspólnot mieszkaniowych, którzy w roku konkursowym od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r., przeprowadzą remont konserwatorski elewacji – przynajmniej frontowej.

Zgłoszenia do konkursu należy składać do 30 kwietnia 2023 roku. Pula nagród przeznaczona dla zwycięzców to 130.000 zł.
Regulamin oraz wniosek do pobrania znajdują się na stronie www.um.bielsko-biala.pl w zakładce Mieszkaniec – Renowacja Obiektów Zabytkowych
https://bielsko-biala.pl/renowacja-obiektow-zabytkowych

Informacji udziela Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bielsku-Białej, tel. 334971554.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.