Industriada 2021 w Muzeum Ustrońskim

Tegoroczna Industriada odbędzie się w sobotę, 11 września. Jej hasło przewodnie brzmieć będzie „Technika. To was zaskoczy!”.  

Mimo, iż z wiadomych względów przedsięwzięcie to nie będzie mogło się odbyć z takim rozmachem jak przed laty, bardzo gorąco zapraszamy do Muzeum Ustrońskiego.  Hitem wieczoru będzie bitwa pancerna, która rozegra się z udziałem czołgistów – modelarzy z RC TANK.pl oraz rekonstruktorów historycznych ze stowarzyszenia „Barwa i Broń”, a zobaczymy również pojazdy, których części produkowano w ustrońskiej Kuźni. Z kolei pokaz motorów z kolekcji Muzeum „Rdzawe Diamenty” przybliży nam cywilne oblicze motoryzacji także z Kuźnią związane. Naszych Gości czeka ponadto zwiedzanie z przewodnikami dwóch wystaw przygotowanych specjalnie z okazji tego święta. Będą to „Ustroński miniaturowy park maszynowy” oraz „Technika pod ustrońską strzechą, czyli dawne AGD w działaniu”.

Poza tym zaproponujemy uwielbiany przez wszystkich pokaz kucia wolnoręcznego „Gdy kowal kuje, to zaskakuje” oraz nie mniej popularną grę terenową, w tym roku pod nazwą „Zaskakujące oblicza ustrońskiej huty”.  Jak zawsze zapewniamy prezenty dla dzieci oraz wstęp wolny na wszystkie atrakcje. A dla tych, którzy jeszcze w tym roku u nas nie byli, będzie to również okazja do zwiedzenia IV Wystawy Modelarskiej. Industriada trwać będzie w godz. 12:00 – 20:00. Wystawy i gra czynne będą cały czas, na pokaz kucia zapraszamy od 13:00, zaś na bitwę pancerną i pokaz motorów od 15:00.

UM Ustroń

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.