Bike Atelier już w weekend w Wiśle

Fani kolarstwa górskiego kolejny raz będą mieli okazję spotkać się w Wiśle podczas Bike Atelier MTB Maratonu, który odbędzie się 12 września. Start i meta będą zlokalizowane w okolicach wiślańskiego amfiteatru. To jedna z najpopularniejszych tego typu serii w Polsce.

Wybierz jeden z czterech dystansów

– Stawiamy na dobrą, sportową rywalizację zarówno wśród amatorów, jak i tych którzy ściganie traktują w pełni poważnie – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. – Dlatego też można wystartować na jednym z kilku dystansów, dopasowując swoje możliwości do tego co przygotowaliśmy.

Na uczestników będą czekały cztery dystanse. Pierwszy to niemal 60-kilometrowa rywalizacja na trasie PRO, dla tych którzy czują się mocni i ściganie w górach to dla nich codzienność, a nawet sposób na życie. Druga, łatwiejsza o długości 37 kilometrów, dla uczestników traktujących start jako formę przyjemnego spędzania czasu. Chociaż i tu nie brakuje naprawdę mocnych zawodników, którzy mogą pochwalić się doskonałymi rezultatami.

– Mamy również coś dla debiutantów oraz osób, które nie czują się mocne w górach. Chodzi przede wszystkim o tych, którzy chcą się sprawdzić w tego typu wydarzeniach, albo zwyczajnie chwilowo nie czują się w formie na dłuższe ściganie. Dystans MINI w Wiśle na pewno pozwoli doskonale się bawić, trasa liczy 17 kilometrów, więc każdy kto chociaż odrobinę jeździ na rowerze i ma sprzęt dostosowany do jazdy w terenie, powinien sobie dać radę – zachęca Dariusz Leśniewski.

Na tej samej trasie można również wystartować rodzinnie w ramach dystansu FAMILY. Tutaj najmłodsi rywalizują w towarzystwie dorosłych opiekunów.

Podbijamy Beskidy

Beskidy to wyjątkowo ciekawe miejsce do jazdy na rowerze, dlatego od lat przyciągają różnego rodzaju formy rywalizacji sportowej. Bike Atelier MTB Maraton zadebiutował w Wiśle przed rokiem i od początku ta lokalizacja przypadła do gustu uczestnikom wydarzenia.

– Mamy tu praktycznie wszystko czego oczekiwalibyśmy od górskich tras. Długie podjazdy, odcinki techniczne, trochę szerokich fragmentów idealnych do wyprzedzania, ale też nie brakuje typowych singli, które uwielbiają nasi zawodnicy – podsumowują organizatorzy. – Zdecydowanie warto wybrać się do Wisły wcześniej, potrenować, pospacerować, albo zwyczajnie zrelaksować przed niedzielnym ściganiem.

Atrakcje dla dorosłych i dzieci

Nie tylko doświadczeni zawodnicy mogą rywalizować w Bike Atelier MTB Maratonie. Nie brakuje również rywalizacji najmłodszych, którzy dopiero poznają smak ściągania, a czasem zwyczajnie uczą się jazdy.

Na terenie miasteczka imprezy organizowane będą zawody dla dzieci KIDO, na trasach dostosowanych do umiejętności najmłodszych. Wystartować można zarówno na rowerku biegowym (najmłodsza kategoria wiekowa), jak i nieco większym sprzęcie – jedno jest pewne, dobra zabawa gwarantowana!

– Na najmłodszych czekamy od samego rana, zapisy będą możliwe w specjalnie przygotowanej strefie KIDO, a sama rywalizacja wystartuje o godz. 11.30, już po starcie głównych dystansów – wyjaśnia Grzegorz Smaczyński, odpowiedzialny za trasy maratonu. – Warto więc pojawić się wcześniej, kibicować zawodnikom wyruszającym na trasę, a później rodzinnie można wziąć udział w wyścigach KIDO.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w dniu imprezy będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

Utrudnienia na drogach

Początek rywalizacji zaplanowano o godz. 10.30. Zawodnicy będą startować w grupach, przez mniej więcej 50 minut. W tym czasie możliwe są czasowe utrudnienia na odcinku od Planu Bogumiła Hoffa aż do wjazdu w ulicę Olimpijską. Na miejscu ruchem będzie kierowała policja, która wstrzyma ruch na czas przejazdu kolarzy.

Czasowe, ale za to krótkotrwałe wstrzymanie ruchu możliwe jest również w rejonie Kubalonki, gdzie trasa przecina drogą wojewódzką nr 941.

Między godziną 11.30 a 15.00 zawodnicy będą również poruszać się ulicami Czarne oraz Sportową, a od godziny 12.00 do 16.00 ulicą Wypoczynkową.

Kierowców i pieszych prosimy o dostosowanie się do komunikatów i zasad ruchu wyznaczanych przez służby zabezpieczające rywalizację w tym policję i straż pożarną.

Kibicujcie i uważajcie na szlakach

Trasa maratonu biegnie między innymi szlakami w rejonie Wisły, dlatego też warto kibicować zawodnikom podczas ich rywalizacji. Poruszając się w tym czasie w górach warto jednak wypatrywać oznaczeń informujących o trasie maratonu, a w czasie przejazdu kolarzy zachować szczególną ostrożność.

– Jak zawsze staramy się możliwie najlepiej zabezpieczyć trasę oraz zadbać o to by utrudnienia dla turystów i mieszkańców były jak najmniejsze, ale prosimy również o wyrozumiałość – podzielmy się tym miejscem, tak aby każdy mógł skorzystać z uroków jakie dają beskidzkie szlaki i miasto Wisła – wyjaśniają organizatorzy.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.