Nowy proboszcz parafii ewangelickiej w Białej

4 września w parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Białej oficjalnie pożegnano księdza proboszcza Henryka Macha i wprowadzono na urząd proboszcza ks. Roberta Augustyna.

Aktu wprowadzenia dokona zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. bp Adrian Korczago. Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski w imieniu samorządu podziękował ks. Henrykowi za 33 lata pracy w parafii w Białej i za harmonijną współpracę z samorządem. Nowemu proboszczowi życzył dużo łask bożych i zapewnił o woli współpracy.

Okazała uroczystość była okazją do przypomnienia wszystkich form aktywności ks. Henryka Macha, któremu podziękowania i życzenia złożyli przedstawiciele różnych środowisk.
Warto przypomnieć, że nowy proboszcz został wybrany 20 czerwca br. na wyborczym Zgromadzeniu Parafialnym, prowadzonym przez biskupa Korczagę. Ks. Robert Augustyn, wikariusz parafii w Katowicach Szopienicach w drugiej turze uzyskał 83 głosy. Drugi kandydat, ks. Bogdan Wawrzeczko, uzyskał 34 głosy. W pierwszej turze kandydatów było czterech; ks. Robert Augustyn uzyskał 51 głosów, ks. Łukasz Gaś 14 głosów, ks. Bogdan Wawrzeczko 34, a ks. Oskar Wild  23 głosy.

Nowy proboszcz ma 33 lata. Pochodzi z parafii w Wiśle Malince. Służył w parafii w Mikołajkach, a przed objęciem urzędu w Białej był wikariuszem parafii w Katowicach Szopienicach.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.